Akademia Dokumentalna we Włocławku


Akademia Dokumentalna jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na filmach dokumentalnych. Naszą misją jest zainteresowanie widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie.
Akademia Dokumentalna we Włocławku to projekt realizowany ze środków Fundacji ANWIL dla Włocławka, w partnerstwie z Against Gravity – dystrybutorem filmowym i w oparciu o filmy Akademii Dokumentalnej, oraz filmy wybrane z programu kolejnych edycji Festiwalu Milenium Docs Against Gravity, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie.
Po raz pierwszy, projekt Akademii Dokumentalnej we Włocławku realizowana był w 2016 roku. W programie znalazły się trzy bloki filmowe: Akademia Dokumentalna dla szkół – „Uczymy ciekawości!”, Akademia Dokumentalna Międzypokoleniowa – „Dorośli, żeby razem chodzić do kina” oraz „Wakacje z Millenium Docs Against Gravity Film Festiwal”.
W drugiej edycji Akademii Dokumentalnej W 2017 pokazaliśmy 20 filmów. Podobnie jak w pierwszej edycji, włocławscy miłośnicy filmu dokumentalnego mieli okazję obejrzeć filmy pokazywane na Festiwalu Millenium Docs Against Gravity 2017.
Włocławska Akademia Dokumentalna jest wyjątkowa w skali kraju. Wszystkie edycje Projektu sfinansowane były z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka i na wszystkie seanse wstęp jest bezpłatny.